PRAVIDLA UTKÁNÍ

Utkání

Hraje se dle platných pravidel házené a hracího řádu.

Družstvo může mít v soupisce uvedeno maximálně 16 hráčů a musí zde být uvedený odpovědný vedoucí.

Hrací doba utkání základních skupin je 2 x 8 minut, v nadstavbových skupinách 2 x 10 minut. Žádáme o dodržení časů začátků utkání.

Branky budou mít snížená břevna o 20 cm - NOVINKA ROKU 2023

Vyloučení ve všech utkáních je na 1 minutu.

Time-out si může družstvo vzít jeden za celý zápas (v utkání o umístění jeden za poločas).

V případě nedostavení se k odehrání utkání do 10 minut dle rozpisu je výsledek kontumován v neprospěch družstva, které se nedostavilo k utkání 0:5.

V případě shodnosti dresů je družstvo uvedené na druhém místě povinno změnit barvu dresů.

Všechna utkání se hrají výhradně s míči Hummel, které dává k dispozici pořadatel.

Oficiální protest je možno podat Jury turnaje do 15 minut po skončení utkání písemnou formou s vkladem 500,- Kč. V případě zamítnutí tento vklad propadá ve prospěch pořadatele.

Všechna porušení pravidel neuvedená v pravidlech házené IHF nebo v bulletinu turnaje budou řešena Jury turnaje.

Pravidla

Při 7 m hodu ani při vyloučení se nezastavuje čas. (při utkání o 3. místo a finále toto neplatí)

Při porušení následujících pravidel budou pořadatelem uplatněny následující sankce:

8:6 Hrubé nesportovní chování hráče nebo funkcionáře družstva na hrací ploše nebo mimo ní - provinivší se hráč nebo funkcionář nesmí nastoupit v jednom (následujícím) utkání.

16:9 Násilnost hráče nebo funkcionáře během hrací doby na hrací ploše nebo mimo ní - provinivší se hráč nebo funkcionář nesmí nastoupit v do konce turnaje.

V případě porušení sankcí budou družstvu tato utkání kontumována ve prospěch soupeře výsledkem 0:5.

Postupový klíč

Jako postupový klíč z kvalifikačních skupin do nadstavbové části rozhoduje první použité kritérium:

Rozhodnutí Jury

V případě nerozhodného výsledku utkání o umístění a semifinálových utkání se rozhodne střílením 7-mi metrových hodů.

• Vedoucí družstva určí 3 různé hráče, kteří budou střílet střídavě se soupeřem.
  • 7-mi metrových hodů se nesmí účastnit hráč, kterému po konci utkání nevypršel trest.
  • Rozhodčí losem určí, které družstvo bude začínat.
  • Vítězem se stává družstvo, které po 3 hodech vstřelí více branek.
  • V případě dosažení stejného počtu branek střelba pokračuje jedním hodem na každé straně až do rozhodnutí. Jako první začíná družstvo, které při prvních 3 kolech skončilo.
  • Další hody mohou provádět hráči oprávnění k střelbě.